20/10/2018 17:30

Valyuta USD EUR RUB TRY
Kurs 1.7000 1.9479 0.0259 0.3020


İdmandasan

DÇ-2018-in təqvimi


13.06.2018   12:52


2 gün sonra Rusiyada futbol üzrə dünya çempionatı start götürəcək. ASAN Radionun məlumatına görə, mundialda iştirak edəcək 32 komanda 8 qrupda yarışacaq.

14 iyun – 15 iyul tarixləri arasında keçiriləcək çempionatın təqvimini təqdim edirik:

A qrupu

 

1-ci tur

 

14 iyun

 

19:00. Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı

 

15 iyun

 

16:00. Misir – Uruqvay

 

 

2-ci tur

 

19 iyun

 

22:00. Rusiya – Misir

 

20 iyun

 

19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı

 

 

3-cü tur

 

25 iyun

 

18:00. Uruqvay – Rusiya

 

18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir

 

 

B qrupu

 

1-ci tur

 

15 iyun

 

19:00. Mərakeş – İran

 

22:00. Portuqaliya – İspaniya

 

 

2-ci tur

 

20 iyun

 

16:00. Portuqaliya – Mərakeş

 

22:00. İran – İspaniya

 

 

3-cü tur

 

25 iyun

 

22:00. İran – Portuqaliya

 

22:00. İspaniya – Mərakeş

 

 

C qrupu

 

1-ci tur

 

16 iyun

 

14:00. Fransa – Avstraliya

 

20:00. Peru – Danimarka

 

 

2-ci tur

 

21 iyun

 

16:00. Danimarka – Avstraliya

 

19:00. Fransa – Peru

 

 

3-cü tur

 

26 iyun

 

18:00. Danimarka – Fransa

 

18:00. Avstraliya – Peru

 

 

D qrupu

 

1-ci tur

 

16 iyun

 

17:00. Argentina – İslandiya

 

23:00. Xorvatiya – Nigeriya

 

 

2-ci tur

 

21 iyun

 

22:00. Argentina – Xorvatiya

 

22 iyun

 

19:00. Nigeriya – İslandiya

 

 

3-cü tur

 

26 iyun

 

22:00. Nigeriya – Argentina

 

22:00. İslandiya – Xorvatiya

 

 

E qrupu

 

1-ci tur

 

17 iyun

 

16:00. Kosta-Rika – Serbiya

 

22:00. Braziliya – İsveçrə

 

 

2-ci tur

 

22 iyun

 

16:00. Brazilya – Kosta-Rika

 

22:00. İsveçrə - Serbiya

 

 

3-cü tur

 

27 iyun

 

22:00. Braziliya – Serbiya

 

22:00. İsveçrə - Kosta-Rika

 

 

F qrupu

 

1-ci tur

 

17 iyun

 

19:00. Almaniya – Meksika

 

18 iyun

 

16:00. İsveç – Cənubi Koreya

 

 

2-ci tur

 

23 iyun

 

19:00. Cənubi Koreya – Meksika

 

22:00. Almaniya – İsveç

 

 

3-cü tur

 

27 iyun

 

18:00. Meksika – İsveç

 

18:00. Cənubi Koreya – Almaniya

 

 

G qrupu

 

1-ci tur

 

18 iyun

 

19:00. Belçika – Panama

 

22:00. Tunis – İngiltərə

 

 

2-ci tur

 

23 iyun

 

16:00. Belçika – Tunis

 

24 iyun

16:00. İngiltərə – Panama

 

 

3-cü tur

 

28 iyun

 

22:00. İngiltər – Belçika

 

22:00. Panama – Tunis

 

 

H qrupu

 

1-ci tur

 

19 iyun

 

16:00. Kolumbiya – Yaponiya

 

19:00. Polşa – Seneqal

 

 

2-ciI tur

 

24 iyun

 

19:00. Yaponiya – Seneqal

 

22:00. Polşa – Kolumbiya

 

 

3-cü tur

 

28 iyun

 

18:00. Seneqal – Kolumbiya

 

18:00. Yaponiya – Polşa. Volqoqrad

 

 

1/8 final mərhələsi

 

30 iyun

 

18:00. C qrupunun 1-cisi – D qrupunun 2-cisi

 

22:00. A qrupunun 1 – B qrupunun 2-cisi

 

1 iyul

 

18:00. B qrupunun 1-cisi – A qrupunun 2-cisi

 

22:00. D qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi

 

2 iyul

 

18:00. E qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi

 

22:00. G qrupunun 1-cisi – H qrupunun 2-cisi

 

3 iyul

 

18:00. F qrupunun 1-cisi – E qrupunun 2-cisi

 

22:00. H qrupunun 1-cisi – G qrupunun 2-cisi

 

 

1/4 final mərhələsi

 

6 iyul

 

18:00. A1/B2 cütünün qalibi – C1/D2 cütünün qalibi

 

22:00. E1/F2 cütünün qalibi – G1/H2 cütünün qalibi

 

7 iyul

 

18:00. F1/E2 cütünün qalibi – H1/G2 cütünün qalibi

 

22:00. B1/A2 cütünün qalibi – D1/C2 cütünün

 

 

Yarımfinal mərhələsi

 

10 iyul

 

22:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi

 

11 iyul

 

22:00. 3-cü cütün qalibi - 4-cü cütün qalibi

 

 

3-cü yer uğrunda oyun

 

14 iyul

 

18:00. 1-ci cütün məğlubu – 2-ci cütün məğlubu

 

 

Final

 

15 iyul

 

19:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi

 

 

Qeyd edək ki, oyunların başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.




Xəbər lenti

20 Oktyabr











ASAN Radio telefonunuzda
Facebook